Kupno samochodu

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych M1397-300x225 Kupno samochodu

Większość osób w Polsce posiada przynajmniej jedno auto w rodzinie. Niestety, jak wiadomo, samochód wiąże się z dużymi kosztami. Trzeba pamiętać, że będziemy wydawać pieniądze na paliwo i na naprawy jeśli będzie trzeba. I to nie koniec wydatków – np. w przypadku niektórych dróg musimy ponieść koszta przejazdu – przykładowo za przejazd autostradą A4 z Krakowa do Katowic musimy zapłacić dziesięć złotych. Wydaje się, że nie jest to duża ilość – ale w skali roku, gdy podliczymy wydatki okazuje się, że z tych dziesięciu złotych uzbierała się dość spora suma.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna samochodu?

Najmniejsze znaczenie ma kolor auta. Jeśli chcemy rzadko tankować to musimy wziąć pod uwagę spalanie auta. Ale najpierw musimy się zastanowić po co nam to auto. Czy tylko i wyłącznie po mieście czy też w dalsze trasy? Bo jeśli wybierzemy auto po mieście to musi ono spalać mało paliwa. Jeśli jednak chcemy wybrać że będziemy poruszali się po mieście i jeździli w dalsze trasy to auto które ma dużą pojemność baku i małe spalanie. Najczęściej i tak decyduje nasz budżet.

Lepiej kupić auto z salonu czy używane?

To zależy ile mamy pieniędzy. W aucie z salonu na pewno nie ma żadnych uszkodzeń. Z autami używanymi trzeba jednak uważać. Auto używane najlepiej kupić od kogoś znajomego, bo wtedy mamy pewność że nie ukrywają żadnych wad. Jeżeli kupujemy używany pojazd to warto jest ze sobą wziąć kogoś, kto zna się dobrze na samochodach. we dwójkę dużo łatwiej jest zauważyć każdą usterkę techniczną. Warto jest zapytać się sprzedającego o numer VIN samochodu – za jego pomocą możemy sprawdzić, czy sprzedający nie próbuje nas oszukać. Pokazuje on dokładne dane samochodu – dzięki niemu możemy sprawdzić historię pojazdu w państwowych bazach danych. Dzięki temu dowiemy się, czy np. przebieg nie był kręcony czy pojazd nie uczestniczył w żadnych wypadkach, o których nie byliśmy poinformowani.

2019-11-13T12:50:54+00:00