Haki holownicze

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych M1391-300x225 Haki holownicze

Na haku możemy holować zepsuty samochód naszego znajomego, ale też możemy podczepić naczepę lub przyczepę kempingową. Żeby móc holować auto jest nam potrzebna bardzo mocna lina. Hak holowniczy znajduje się z tyłu auta. Jeśli takiego haku nie posiadamy możemy go zakupić i zamocować samemu lub pojechać do najbliższego mechanika. Haki holownicze w naszym sklepie online są wysokiej jakości, i w przeciwieństwie do innych haków holowniczych – są pokrytę specjalną warstwą zapobiegającą korozji, co jest gwarancją prawidłowego działania haka holowniczego, oraz daje nam pewność, że hak nie oszpeci naszego pojazdu.

Metoda holowania auta

Aby móc zacząć holować auto musimy sprawdzić, czy samochód który chcemy holować ma mocowanie na line holowniczą. Powinno się ono znajdować w przednim zderzaku. Jeśli takie posiada to wiążemy bardzo mocno line. Następnie mocujemy linę na naszym haku holowniczym. Lina podczas Holowania nie może być za luźna ale i też nie za bardzo napięta. Oczywiście podczas holowania trzeba pamiętać o tym by być ostrożnym. Nie wolno holować auta któremu nie działają hamulce i układ kierowniczy. W takim przypadku auto musi być przetransportowane lawetą. Oczywiście w pojeździe holowanym musi być osoba kierująca. Zakręty trzeba brać większe niż normalnie, czyli musimy w nie wchodzić jak autobus lub jak ciągnik siodłowy z naczepą.

Czy hak holowiczy jest potrzebny?

Hak holowniczy nie jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu, ale zawsze lepiej go mieć, szczególnie że nie jest drogi. Zawsze może poprosić nas ktoś, aby pomóc mu z odholowaniem auta do najbliższego mechanika lub na najbliższą stacje, aby móc wezwać pomoc drogową (w przypadku najbliższego miejsca gdzie można się zatrzymać). Równie dobrze sytuacja może kiedyś nas zmusić do przetransportowania rzeczy, które nie mieszczą się w zwykłej osobówce – wtedy przyda nam się hak holowniczy z naczepą, którą można niskim kosztem wynająć. Hak holowniczy jest bardzo przydatnym dodatkiem do samochodu – dlatego też w dzisiejszych czasach widzimy coraz więcej pojazdów, nawet tych sportowych, z wyższej półki, które posiadają zamontowany hak holowniczy.

2019-07-29T13:31:50+00:00