Dbanie o samochód w okresie zimowym

Zima jest zdecydowanie najcięższym okresem dla wszystkich kierowców samochodów osobowych i nie tylko. Jak dbać o nasze auto podczas tego trudnego okresu, podczas którego bardzo łatwo o różne problemy z naszym samochodem – takie jak szybka korozja czy też problemy z odpalaniem. Jak temu zaradzić?

Sprzęt do odśnieżania samochodu

Każdy kierowca powinien posiadać przynajmniej skrobaczkę jak i szczotkę, dzięki którym będzie w stanie odśnieżyć swoje auto zimą. Nie chodzi tutaj tylko o wygląd pojazdu ani też o kwestie techniczne – chodzi tutaj o bezpieczeństwo. Śnieg na dachu naszego pojazdu może być niezwykle groźny, podobnie jak śnieg na lampach czy też szybie. Za poruszanie się nieodśnieżonym, lub źle odśnieżonym pojazdem ryzykujemy nie tylko mandatem, ale także naszym zdrowiem lub zdrowiem innych osób na drodze.

Opony zimowe

Opony zimowe to podstawowe wyposażenie każdego samochodu podczas zimy. Bez nich poruszanie się po zimowych, oblodzonych czy też ośnieżonych trasach jest praktycznie niemożliwe. Dzięki nim unikniemy wielu kolizji. Dobrą opcją są też opony całoroczne – powoli zyskują one coraz większą popularność, jednak nie są ona aż tak dobrą gwarancją bezpieczeństwa jak właśnie opony zimowe. Należy jednak pamiętać, że gdy już nadejdzie ocieplenie musimy zmienić opony na letnie – co prawda poruszanie się z oponami zimowymi w lato nie jest aż tak niebezpieczne jak poruszanie się z oponami letnimi w zimę, to nadal trzeba je zmienić by zagwarantować bezpieczeństwo sobie i innym.

Garaż

Garażowanie naszego samochodu w okresie zimowym jest bardzo dobrą opcją jeżeli zależy nam na zachowaniu dobrego stanu lakieru jak i blachy w naszym samochodzie. Oczywiście są też osoby które nie mają możliwości garażowania swojego pojazdu – przykładowo mieszkają w bloku i jedynym miejscem gdzie mogą parkować swój samochód jest ulica. W takiej sytuacji warto jest pojechać w miejsce, w którym będziemy mogli zostawić swój samochód na kilka godzin w ciepłym miejscu. Na przykład parking podziemny w galerii handlowej. Dlaczego? Otóż spowoduje to, że cały śnieg który jest na naszym pojeździe, oraz lód po prostu stopnieje.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych H10066-2-300x225 Dbanie o samochód w okresie zimowym

2019-11-13T12:50:42+00:00