Auto w leasingu – opłacalność. Część 1

Samochód w leasingu to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Leasing cechuje się kilkoma cechami, które powodują że wiele przedsiębiorców, ale też osób prywatnych (leasing konsumencki) z niego korzysta. Jakie są największe zalety leasingu i czy jest to dobry wybór? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym wpisie.

Leasing – cena

Najtańsze oferty na pojazd w leasingu możemy znaleźć w internecie. Wybierając ofertę leasingu samochodu na 5 lat,  nasza rata miesięczna może wynosić nawet 400 – 500 zł netto. Jednak taka kwota znacznie ogranicza nas wybór – w tej cenie znajdziemy różne pojazdy miejskie, zazwyczaj bardzo małe i nie aż tak wygodne jak ich większe odpowiedniki. Takie pojazdy posiadają też dużo mniej funkcji – jednak takie podstawowe, jak np. klimatyzacja znajdziemy w większośći pojazdów.

Gdy podwoimy nasz budżet, w naszym zasięgu znajdzie się znacznie więcej samochodów. Za kwotę około 1000 zł netto miesięcznie dostaniemy już pojazdy typu kombi lub sedan, ze znacznie lepszym wyposażeniem. Wszystko zależy od tego, z jakiej oferty leasingowej skorzystamy.

Leasing – limit kilometrów

Samochody w leasingu posiadają zazwyczaj roczny limit kilometrów. Co to oznacza? Że nasza rata, po przekroczeniu konkretnego limitu kilometrów, ulegnie zwiększeniu. Jednak to, jak bardzo się zwiększy – zależy od leasingodawcy. Niektórzy leasingodawcy korzystają też z innego systemu – po przekroczeniu limitu kilometrów, za każdy kolejny kilometr będziemy płacić bardzo małą sumę – jednak przy większej ilości kilometrów uzbiera się z tego większa suma.

Na szczęście w przypadku większości leasingodawców limity są dość wysokie jak na wymagania przeciętnej osoby, która z samochodu korzysta w celu przemieszczania się dom -> praca, dom -> sklep, dom -> wycieczka raz na jakiś czas. Przykładowo – gdy mamy limit 20000 kilometrów rocznie – możemy dziennei przejechać około 55 kilometrów. Dla przeciętnego kierowcy taki limit kilometrów na sto procent wystarczy. A jeżeli nie – to znajdziemy też samochody w ofercie leasingowej ze znacznie większym limitem kilometrów. Wszystko zależy od umowy podpisanej z naszym leasingodawcą.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych T07555-300x242 Auto w leasingu - opłacalność. Część 1

2020-06-09T09:30:21+00:00