W jakich przypadkach hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie będzie lepszy

Haki holownicze stały się popularnym dodatkiem do samochodów, jednak mało kto wie że nie każdy kraj posiada przepisy które są przyjazne posiadaczom takich haków holowniczych. Jak niektórzy z Was zapewne wiedzą, w niektórych państwach zabronione jest poruszanie się z zamontowanym hakiem holowniczym gdy nic aktualnie nie holujemy, przez co właściciele haków holowniczych z kulą przykręcaną śrubami mogą mieć mały problem, gdyż jej demontaż wymaga specjalnych narzędzi. W tym przypadku bardzo przydaje się hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie – gdy wjeżdżamy do państwa które przepisami zabrania poruszania się samochodem z hakiem holowniczym, gdy nic nie holujemy – to tą kulę możemy po prostu w każdym momencie zdjąć, bez żadnego problemu. To nie jest jedyny plus haków holowniczych z kulą demontowaną automatycznie, są jeszcze inne takie jak:

Szybkość

Jeżeli potrzebujemy zdemontować nasz hak holowniczy, to jeżeli posiadamy hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie, to zajmie nam to parę/paręnaście sekund! I to właśnie dlatego dużo ludzi wybiera taki hak holowniczy – mało komu chce się męczyć z demontażem, gdy może po prostu kupić hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie – i korzystać z wygodnego mechanizmu demontażu i montażu.

Walory wizualne

Nie kupujemy haka holowniczego po to, żeby ładnie wyglądał, tylko żeby miał praktyczne zastosowanie. Czasami hak holowniczy pogarsza wygląd naszego samochodu – i w tym przypadku przydaje się właśnie hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie. Jeżeli nie korzystamy w aktualnym momencie z haka holowniczego, to wystarczy po prostu go wypiąć – zajmie nam to parę sekund – a gdy znowu będziemy chcieli skorzystać z naszego haka, to wystarczy że go po prostu wepniemy, co także zajmie nam chwilkę, oczywiście w przypadku gdy posiadamy hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie.

Czy warto dopłacać do haka holowniczego z kulą demontowaną automatycznie?

To wszystko zależy od Was i od tego, co konkretnie potrzebujecie. Jeżeli samochodem poruszacie się tylko po naszym kraju, i bardzo często z niego korzystacie, to hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami też jest świetnym i tanim rozwiązaniem.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych 5990-Opel-Insignia-Grand-Sport-od-2017r-300x233 W jakich przypadkach hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie będzie lepszy

2019-11-13T12:40:57+00:00