Bagażnik rowerowy na hak holowniczy

Hak holowniczy posiada wiele zastosowań, a jednym z nich jest między innymi bagażnik rowerowy. Dzięki niemu można bezproblemowo i bezpiecznie transportować kilka rowerów za pomocą naszego samochodu. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie, warte wydatku pieniędzy? Odpowiedź na to jak i inne pytania dotyczące bagażnika rowerowego znajdziecie w tym artykule.

Najczęstsze pytanie – tablica rejestracyjna

Jeżeli z tyłu naszego pojazdu zamontujemy coś, co ma wpływ na widoczność naszej tablicy rejestracyjnej, czyli na przykład bagażnik rowerowy, to musimy założyć dodatkową tablicę rejestracyjną. Bagażniki rowerowe posiadają miejsca, na których powinniśmy zamontować tablicę rejestracyjną naszego pojazdu. Żeby dostać takową tablicę musimy złożyć wniosek o jej wydanie, oraz uiścić opłatę. Ponadto, gdy bagażnik rowerowy zasłania światła naszego pojazdu – to powinniśmy zadbać o to, żeby było na nim oświetlenie – jednak zazwyczaj takie coś jest już w zestawie.

Czy bagażnik rowerowy jest bezpieczny?

Kiedy rozważamy zakup bagażnika rowerowego trapi nas zazwyczaj problem bezpieczeństwa – i tu nie chodzi tylko o to, czy nasze rowery się utrzymają na takowym bagażniku, ale także o możliwość kradzieży. Kradzieże rowerów nie są rzadkim zdarzeniem – często nawet najlepsze zabezpieczenia na zapięciach do rowerów nie są w stanie powstrzymać złodziei, jednak posiadając dobry bagażnik rowerowy nie musimy się o to martwić. Dobrej jakości bagażnik rowerowy posiada odpowiednie zabezpieczenia, które spowodują kradzież roweru niemalże niemożliwą, a sam rower podczas transportu będzie bezpieczny.

Czy warto wydać pieniądze na bagażnik rowerowy?

W tym przypadku decyzja zależy już kompletnie od Was. Jeżeli posiadacie już hak holowniczy to bagażnik rowerowy może być jednym z jego wielu zastosowań, jeżeli uwielbiacie jazdę na rowerze a chcecie robić to z dala od miejskiego życia. Gorzej wygląda sytuacja jeżeli haka holowniczego nie posiadamy – wtedy nasz wydatek będzie jeszcze większy. Jednak hak holowniczy jest dobrym zakupem, który ułatwi nam życie w wielu różnych aspektach. Jeżeli kupimy hak holowniczy pod kątem używania go do transportu rowerów, to na pewno za jakiś czas skorzystamy z niego w inny sposób – np by przetransportować nim co innego.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych P5310141-300x234 Bagażnik rowerowy na hak holowniczy

2019-07-29T13:31:51+00:00