Pierwsze samochody, rekordy

Samochody, środek transportu wynaleziony pod koniec 19 wieku. Zrewolucjonizowały komunikacje na niespotykana dotąd skale, stały się najpopularniejszym środkiem transportu. Chwilowo na świecie jest ich ponad miliard co plasuje je na zdecydowanym pierwszym miejscu.

Pierwsze samochody osobowe

Pierwszym masowym samochodem osobowym stal się Ford Model T. Początkowa cena tego modelu to 850USD spadła po dołączeniu USA do I wojny światowej. Samochód ważył ok pół tony i rozpędzał się do wtedy bagatela 65km/h. Silnik miał pojemność 2,9l i miał około 20 koni mechanicznych.

Rekord Świata

Od roku 1908 trochę się zmieniło w tej dziedzinie. Są znacznie szybsze i co musiało za tym iść, bezpieczniejsze. Rewolucje w tej dziedzinie wprowadziły trzy punktowe pasy bezpieczeństwa, Nils Bohlin twórca trzy punktowych pasów. Oddal patent do użytku publicznego żeby wszyscy mogli zastosować je w swoich pojazdach, by jazda była bezpieczniejsza. Jest uważany za osobę która pośrednio uratowała najwięcej osób na świecie, bo ilość osób uratowanych przez pasy liczy się w milionach. Dlatego pamiętajcie, zapinajcie pasy. A co do prędkości, w 2019 roku niekwestionowanym mistrzem jest firma Bugatti, która już kila razy pobijała rekord świata. W tym roku ze zmodyfikowanym modelem Bugatti Chiron pobili kolejny rekord świata w prędkości masowo sprzedawanego samochodu. Po modyfikacjach tego modelu o wydłużenie tylu o 25cm oraz kilku przeróbkach wewnętrznych Chiron dokonali coś co nie udało się jeszcze nikomu. Jednak nie tylko to miało wpływ, modyfikacja silnika do 1500KM, specjalne opony, doświadczony kierowca, odpowiedni tor oraz sprzyjające warunki pogodowe złożyły się na zawrotne 490Kkm/h. Chiron jest pierwszym samochodem masowym który pokonał granice 300mph. Najnowszy model Bugatti na te chwile nie ma jeszcze ceny ale biorąc pod uwagę ceny poprzednich modeli liczone w milionach dolarów, nie ma co się spodziewać czegoś tańszego.

Bugatti o rekordzie

Szefostwo Bugatti wyraziło się o nowym rekordzie, powiedzieli oni ze nie będą już próbować pobić rekordu szybkości a skupia się na przewyższeniu konkurencji w innych dziedzinach. Wiec jak na razie zapowiada się ze to najszybsze Bugatti w historii.Haki holownicze. Montaż haków holowniczych S12755-1-300x234 Pierwsze samochody, rekordy

2020-01-28T13:44:22+00:00