Hak holowniczy – jaki wybrać?

Jest to zaczep, który pomaga nam holować na przykład przyczepy. Na pewno każdy z nas już miał z takim hakiem styczność na co dzień. Większość nie wyobraża sobie podróży bez takiego uchwytu, który pomaga zabrać za swoim pojazdem różne rzeczy jakimi są na przykład rowery na wakacje, czy różne potrzebne nam rzeczy.

Hak holowniczy – jaki wybrać?

Najlepiej wybrać ze stali wzmocnionej, wszystkie elementy haku są wyższej jakości oraz zapewniają lepszy komfort i bezpieczeństwo dla Ciebie i swoich bliskich w czasie podróży. Przy zakupie stawiaj na jakość produktu i renomowanych producentów wysokich marek. Minusem niektórych haków jest to, że nie da się ich zdemontować, więc może warto wybrać te odpinane, które poprawiają estetykę naszego pojazdu. Pamiętajmy o tym, że taki hak holowniczy nie może zasłaniać tablicy rejestracyjnej. Ceny zaczepu są różne i nie jednakowe wahają się miedzy 250 zł do 650 zł.

Hak holowniczy – niezbędny?

Jest to jednak niezbędna rzecz dla poniektórych osób. Pomaga im przewozić rzeczy do pracy, na wakacje czy do domu. Wiele producentów oferuję swoje produkty z nielegalnego źródła. Takie przedmioty mogą nie zawierać np. homologacji europejskiej, która nie pozwala nam używać haku. Na świecie jest wiele podróbek od nieznanych producentów. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie. W skrócie przy zakupie takiego haka holowniczego trzeba zwrócić uwagę na 4 podstawowe rzeczy. Pierwszą z nich jest producent. Warto się o nim dowiedzieć coś więcej, czy hak holowniczy jest popularny i utrzymanym na wysokim poziomie rynkowym. Kolejną ważną kwestią przy zakupie jest homologacja europejska. Trzeba sprawdzić czy taki zakup ją posiada. Jeśli nie jesteśmy pewni powinniśmy poprosić sprzedawcę o pokazanie jej. Homologacja daje nam pewność, że hak jest wytrzymały. Trzecią rzeczą jest system kuli haka. Jeśli są solidne nie musisz się martwić o bezpieczeństwo na drodze. Ostatnią rzeczą jest rzetelny sprzedawca. Przed zakupem sprawdźmy opinię o nim w Internecie czy u mechaników. Haki dobrej jakości pomogą się nam nimi pocieszyć przez długie lata.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych H09851-300x226 Hak holowniczy - jaki wybrać?

2020-01-28T13:29:58+00:00