Najstarsze i najdroższe klasyczne samochody na świecie

Współczesne samochody potrafią osiągać niewyobrażalnie duże ceny, jednak mimo umieszczonej w nich najnowszej technologii nie są wstanie osiągać tak dużych wartości jak prawdziwe klasyki motoryzacji. Gdy patrzy się na samochód klasyczny pierwsze na co zwraca się uwagę to jego historia oraz ilość jego egzemplarzy jakie zostały wyprodukowane. To właśnie te dwa szczegóły powodują, że samochody klasyczne osiągają tak ogromne wartości. Na świecie jest mało osób, które są wstanie wydać taką ilość gotówki na samochód, zazwyczaj są to prawdziwi kolekcjonerzy samochodów , którzy chcą wprowadzić kolejne unikalne klasyki do swojej kolekcji. Najdroższym sprzedanym klasykiem w historii jest Ferrari 250 GTO Berlinetta pochodzące z 1962 roku.
Wyprodukowano tylko 39 egzemplarzy ,a ten o którym teraz wspominam został sprzedany w sierpniu na aukcji w Kalifornii w 2014 roku. Jego cena wyniosła ponad 38 milionów dolarów co w przeliczeniu na złotówki wynosi 140 milionów złotych.Auto to zasłynęło w historii swoimi godnymi podziwu sukcesami na najsławniejszych torach wyścigowych na świecie. To właśnie z uwagi na jego historie stał się najbardziej pożądanym klasykiem przez kolekcjonerów oraz jedną z największych atrakcji dla każdego fana motoryzacji.

NAJPOPULARNIEJSZE SAMOCHODY NA ŚWIECIE

Samochody już od lat towarzyszą nam w codziennym życiu jako jeden z ulubionych środków transportu. Już od dłuższego czasu dla niektórych ludzi samochód jest czymś więcej niż tylko przedmiotem do szybszego i wygodniejszego przemieszczania się, dla niektórych osób stały się one prawdziwą pasją. Istnieją oczywiście różne alternatywy zamiast jazdy samochodem takie jak: Taksówka,Rower,Komunikacja miejska czy też spacer.Przygotowałem 5 najpopularniejszych samochodów na podstawie najczęściej wybieranych marek-oto one: 1.TOYOTA COROLLA Toyota sprzedała od momentu wypuszczenia około 32 miliony sztuk Corolli. Corolla jest produkowana w ponad 16 (szesnastu) różnych krajach ,a statystyki pokazują , że Corolla jest kupowana gdzieś na świecie co 40 sekund. 2.FORD F-SERIES Od momentu wypuszczenia na rynek samochodów ciężarowych serii F zostało sprzedanych ponad 30 milionów egzemplarzy. 3.VOLKSWAGEN GOLF Volkswagen golf został sprzedany w 25 milionach egzemplarzy, a marka volkswagena poszła jak się okazało w 2012 w bardziej sportową wersje tego modelu. 4.ORIGINAL VOLKSWAGEN BEETLE Ten model podbił serca około 21 milionów ludzi, a według statystyk znaczna liczba fanów VB ma więcej niż jeden egzemplarz. 5.FORD ESCORT (Wersja pochodząca z Wielkiej Brytanii) Chodź ten model nie należy do najbardziej zachwycających wyglądem to sprzedanych zostało ponad 20 milionów egzemplarzy na świecie po czym model głównie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych.

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE SAMOCHODY W POLSCE

A jakie samochody cieszą się największą popularnością w Polsce?-przekonajmy się. Statystki pokazują, że najczęściej wybieranymi markami samochodami w Polsce są: 1.Skoda Octavia -2 110 zakupionych sztuk i ponad 6 325 rejestracji marki Skoda w Polsce. 2.Toyota Yaris-1656 zakupionych sztuk. Ten model Toyoty cieszy się dużą popularnością podczas nauki jazdy przed egzaminem na prawo jazdy. 3.Skoda Fabia-1 526 zakupionych egzemplarzy.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych opel-astra-hak-holowniczy-e1539708054240-300x200 Najstarsze i najdroższe klasyczne samochody na świecie

2020-03-12T09:19:28+00:00