Tesla Inc. – nowoczesne samochody

Firma mająca swoją siedzibę w Palo Alto w Kalifornii została założona w lipcu 2003 roku przez inżynierów Martina Eberharda i Marca Tarpenninga pod nazwą Tesla Motors.Nazwa firmy jest ścisłym nawiązaniem do znakomitego inżyniera Nikoli Tesli i jest swego rodzaju hołdem w jego kierunku. Po roku czasu do Tesla Motors dołączają kolejno Elon Musk, J.B. Straubel i Ian Wright, Musk który w lutym 2004 roku zostaje prezesem rady nadzorczej, w ciągu 4 lat Elon Musk pnie się po szczeblach swojej kariery i w październkiu 2008 roku staje się prezesem tego przedsiębiorstwa. W lutym 2017 roku następuje skrócenie nazwy poprzez usunięcie członu „Motors”, przez co od 2 lat przedsiębiorstwo Elona Musk’a legitymuje się samym słowem Tesla. Po ponad 10 latach Tesla może cieszyć się naprawde dobrymi wynikami w sprzedaży, w 2018 roku samochody Tesli zostały uznane za najlepiej sprzedające się pojazdy elektryczne typu Plug-in.Sprzedaż samochodów Tesli o 280% porównując rok 2017 i 2018.W 2019 roku Tesla dostaje zgode na wybudowanie i utworzenie linii produkcyjnej w Chinach.

Ogólne plan firmy

Tesla ma bardzo ciekawe plany na rozwój przedsiębiorstwa, początkowo swoje produkty proponuje ludziom zamożniejszym, aby później wejść na rynek pojazdów elektrycznych z nieco niższymi cenami skierowanymi bardziej dla ludzi klasy średniej.Wszystkie technologie czy to stricte napędu elektrycznego czy samych baterii są finansowane i ulepszane z zysków ze sprzedaży wcześniejszych samochodów. Firma Elona Musk’a również skupia się na tym aby konsekwentnie zwiększać rozwój pojazdów elektrycznych, dlatego też zawierają porozumienia z różnymi firmami z branży motoryzacyjnej i tak Tesla wytwarza różne elementy układu napędowego do pojazdów innym marek.

Modele

Na tę chwilę produkowane są 3 modele Tesli: Tesla Model S Tesla Model X Tesla Model 3 Tesla planuje również wprowadzić 2 dodatkowe modele samochodów: Tesla Model Y (planowana produkcja od 2021) Tesla Roadester (model ten był już w produkcji w latach 2008-2012, lecz ma powrócić z powrotem w 2020 roku)

Ciekawostki

Pojazdy Tesla same w sobie są już dużą ciekawostką, warto zwrócić na możliwości jakie te samochody posiadają np. autopilot, ale chyba największym ewenementem jest możliwość grania w gry nie tylko na samym wyświetlaczu, ale również podczas postoju przy pomocy kierownicy która staje się kontrolerem.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych vlad-tchompalov-jwyO3NhPZKQ-unsplash-300x200 Tesla Inc. - nowoczesne samochody

2020-01-02T10:11:47+00:00