Samochody

Samochody to jedne z najbardziej popularnych i najwygodniejszych środków transportu. Występują w naszym życiu od wielu lat. Raczej ciężko jest sobie wyobrazić świat, w którym za środek transportu nie używamy samochodu. W naszych czasach istnieje bardzo dużo marek tego cudownego wynalazku, więc jest w czym wybierać.
No właśnie, wynalazku, zastanawiałeś się kiedyś jak powstały samochody i jaka jest ich historia? Jeśli tak w tym wpisie przedstawię ci historię samochodów.

Historia samochodu:

Za początek pomysłów na szybkie i sprawne przemieszczanie się w oddalone miejsca, możemy uznać wynalezienie koła w 4000 r. p.n.e. Wynalazek ten zapoczątkował otwarcie wielu ścieżek wynalazkom i był prawdziwą rewolucją. Początkowo, powstawały pojazdy wykorzystujące siłę mięśni ludzi lub pracę zwierząt, jednak zmieniło się to w 1600 roku, kiedy to w Brukseli Simon Stevin skonstruował pojazd wyposażony w żagle. Kolejnym wielkim osiągnięciem było stworzenie pojazdu napędzanego parą, czyli parowozu, przez Mikołaja Józefa Cugnot w 1769 roku. Jego wynalazek potrafił osiągać prędkość 4 km/h i co najważniejsze poruszał się sam. Niestety, jego mechanizm nadal pozostawał bardzo prymitywny.

Największa rewolucja

Największą rewolucją w historii samochodu, było wynalezienie parowozu silnikowego w 1889 roku, przez Gottlieba Daimlera. Pojazd posiadał cztery koła, a jego silnik znajdował się przed tylną osią. Wynalazek ten stał się wzorem, dla przyszłych konstrukcji. W 1893 roku Albert de Dion skonstruował silnik zdolny do osiągania 3000 obrotów na minutę, natomiast w 1905 roku pierwszy samochód otrzymał nadwozie. Początkowo samochody nie posiadały karoserii. W 1907 roku powstał pierwszy hamulec mechaniczny na 4 koła. Pierwszym seryjnym samochodem był Oldsmobile Curved Dash, zaprezentowany w 1901 roku. W tamtych czasach bardzo popularne były wyścigi. Dlatego też wielu producentów prześcigało się w produkcji coraz lepszych i bardziej zaawansowanych modeli, rynek rozwijał się bardzo dynamicznie. Pierwsze polskie samochody to CWS-T1 i CWS-T2, które zaprojektował Tadeusz Tański. Z biegiem czasu, powstawały nowe fabryki, które produkowały samochody i rynek w Polsce zaczął się napędzać, aż dochodzimy do punktu, w którym znajdujemy się aktualnie.

Podsumowując

Niestety na dzień dzisiejszy nie ma żadnych polskich marek samochodów, ktore ciągle produkują pojazdy użytkowe.Haki holownicze. Montaż haków holowniczych M1391-300x225 Samochody

2019-11-13T12:37:32+00:00