Rodzaje haków holowniczych, jaki najlepiej kupić

Haki holownicze bardzo często można spotkać na naszych drogach. Niektórzy używają ich do transportu potrzebnych im rzeczy, których nie da się zmieścić w zwykłym samochodzie osobowym bądź też minivanie, a inni korzystają z nich jako dodatku na wakacje – na przykład po to, by móc do swojego pojazdu dopiąć przyczepę kempingową, w której można spać w trakcie wakacyjnej podróży. Sposobów na wykorzystanie haków holowniczych jest mnóstwo, podobnie jak powodów dla których warto takowy hak kupić. Jednak zanim kupicie hak holowniczy – musicie zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj haka chcecie. W tym wpisie przybliżymy Wam rodzaje haków holowniczych.

Najdroższy ale najlepszy – hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie

Jeżeli spory wydatek nie jest dla Was problemem, a oczekujecie jak najwyższej jakości oraz łatwego demontażu haka holowniczego to najlepszym wyborem będzie hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie. Dlaczego? Usunięcie go z naszego pojazdu jest bajecznie proste, podobnie jak zamontowanie go z powrotem. Film wideo w naszym innym artykule bardzo łatwo przybliży Wam jak montaż takiego haka wygląda. Artykuł o którym mowa.

Po co zdejmować hak holowniczy?

Niektóre państwa posiadają przepisy, które zabraniają ruchu pojazdom, które posiadają zamontowany hak holowniczy a nie ciągną za sobą żadnej przyczepy. Dlatego też jeżeli udajemy się na wakacje za granicę, warto jest rozważyć zakup haka holowniczego, który posiada najprostszy sposób montażu oraz demontażu. Nasze haki holownicze od firmy Galia są ocynkowane, więc nawet jeżeli kupujecie hak holowniczy by z niego korzystać na bieżąco, a nie go demontować, to nie musicie się martwić że zardzewieje i będzie psuł wygląd Waszego pojazdu.

Hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami – tańszy ale mniej komfortowy wybór

Jeżeli nie stać nas na duże wydatki, lub nie będziemy często korzystać z haka holowniczego to hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami będzie świetnym wyborem. Jest on tańszy od wersji z kulą demontowaną automatycznie – dzięki czemu możemy oszczędzić trochę pieniędzy, ale do jego montażu jak i demontażu będziemy potrzebować odpowiednich narzędzi.
Haki holownicze. Montaż haków holowniczych jumpy-ii-od-2006 Rodzaje haków holowniczych, jaki najlepiej kupić

2019-07-29T13:32:18+00:00