Czy hak może być przeszkodą?

Hak holowniczy jest dość często spotykanym dodatkiem do samochodu. Zazwyczaj osoby, które zajmują się transportem, a nie korzystają z olbrzymich wozów dostawczych bądź też ciężarówek posiadają w swoim samochodzie osobowym hak holowniczy. Jednak też bardzo często hak holowniczy jest stałym wyposażeniem samochodów osób, które skorzystały z niego tylko raz lub dwa. Ale go nie demontują ponieważ w przyszłości może się on przydać. Czy dla takich osób haki holownicze mogą kiedyś stac się przeszkodą? Na ten temat przeczytacie w tym wpisie.

Hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami – może być przeszkodą jedynie w specyficznych sytuacjach

Jeżeli nie wiecie, to haki holownicze w naszym sklepie internetowym dzielą się na dwa różne warianty. Jeden – hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami, czyli taki którego demontaż chwile zajmuje i wymaga narzędzi. Ale jest on też dużo tańszy ponieważ nie posiada żadnych skomplikowanych mechanizmów. Oraz drugi, czyli hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie – czyli taki, w którym demontaż kuli zajmuje dosłownie kilka sekund. Jeżeli mamy właśnie taki, który jest z kulą demontowaną automatycznie, to raczej nigdy ten hak nigdy nie będzie nam przeszkadzał. Z jednego prostego powodu – ponieważ gdy zdarzy się taka sytuacja, że musimy wypiąć kulę haka z naszego pojazdu, to możemy zrobić to w minutę. Problem pojawia się wtedy, gdy mamy hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami. Wymaga on już narzędzi i trochę większej ilości czasu.

Czyli w jakich sytuacjach?

Na przykład gdy wyjedziemy do innego kraju, z pojazdem który posiada zamontowany hak holowniczy ale nie ciągnie ze sobą niczego. W niektórych krajach jest to po prostu zabronione, i może być karane mandatem. Gdy posiadamy droższy rodzaj haka z kulą przykręcaną automatycznie, to możemy ją błyskawicznie zdjąć. Jednak co gdy posiadamy tańszy wariant haka holowniczego, czyli taki który jest przykręcany śrubami? Wtedy pojawia się mały problem. Jednak zawsze możemy wyciągnąć narzędzia i tą kulę zdemontować – więc to też nie jest większym problemem. Więc jak widzicie, korzystanie z haków holowniczych praktycznie nigdy nie jest przeszkodą. A jeżeli chcecie spać spokojnie, bez żadnych zmartwień że Wasze nowe akcesorium może kiedyś stać się problemem, to warto jest zaopatrzyć się w rodzaj haka z kulą demontowalną automatycznie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i na sto procent nigdy nie sprawi Wam żadnych problemów.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych d04174-1-300x286 Czy hak może być przeszkodą?

2019-11-13T11:14:11+00:00