Czy hak może być przeszkodą?

Haki holownicze są dość często spotykanym dodatkiem do samochodu. Zazwyczaj osoby, które zajmują się transportem, a nie korzystają z olbrzymich wozów dostawczych bądź też ciężarówek posiadają w swoim samochodzie osobowym hak holowniczy. Jednak też bardzo często hak holowniczy jest stałym wyposażeniem samochodów osób, które skorzystały z niego tylko raz bądź też dwa razy, a nie demontują go ponieważ w przyszłości może się on przydać. Czy dla takich osób hak holowniczy może kiedyś stać się przeszkodą? Na ten temat przeczytacie w tym wpisie.

Hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami – może być przeszkodą jedynie w specyficznych sytuacjach

Jeżeli nie wiecie, to haki holownicze w naszym sklepie internetowym dzielą się na dwa różne warianty. Jeden – hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami, czyli taki którego demontaż chwile zajmuje i wymaga narzędzi – ale też jest tańszy ponieważ nie posiada żadnych skomplikowanych mechanizmów. Oraz drugi, czyli hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie – czyli taki, w którym demontaż kuli zajmuje dosłownie kilka sekund. Jeżeli mamy właśnie hak holowniczy z kulą demontowaną automatycznie, to raczej nigdy ten hak nigdy nie będzie nam przeszkadzał, z jednego prostego powodu – ponieważ gdy zdarzy się taka sytuacja, że musimy wypiąć kulę haka z naszego pojazdu, to możemy zrobić to w minutę. Problem pojawia się wtedy, gdy mamy hak holowniczy z kulą przykręcaną śrubami, ponieważ on wymaga już narzędzi i trochę większej ilości czasu.

Czyli w jakich sytuacjach?

Na przykład gdy wyjedziemy do innego kraju, z pojazdem który posiada zamontowany hak holowniczy ale nie ciągnie ze sobą niczego. W niektórych krajach jest to po prostu zabronione, i może być karane mandatem. Gdy posiadamy hak holowniczy z kulą przykręcaną automatycznie, to możemy ją błyskawicznie zdjąć, jednak co gdy posiadamy tańszy wariant haka holowniczego, czyli taki który jest przykręcany śrubami? Wtedy pojawia się mały problem. Jednak zawsze możemy wyciągnąć narzędzia i tą kulę zdemontować – więc to też nie jest większym problemem.

Haki holownicze. Montaż haków holowniczych d04174-1-300x286 Czy hak może być przeszkodą?

2019-09-26T20:45:08+00:00